http://www.tipsiarnia.witryna.info/
024


Masz już Tipsy i co teraz ?

Założyliśmy tipsy i teraz cieszymy się pięknym wyglądem naszych dłoni... Nie potrwa to jednak długo, jeśli nie będziemy się stosować do poniższych wskazówek.

Tipsy tak samo, jak nasze własne paznokcie, wymagaja właściwej dbałości i pielęgnacji. Brak tej kosmetyki sprawi, że bardzo szybko zaczną wyglądać na zaniedbane i zamiast zdobić naszą dłoń zaczną ją szpecić.

Wiele Pań zakładających po raz pierwszy tipsy sprawia wrażenie, jakby oczekiwały, że przez kolejne kilka miesięcy ich dłonie zawsze będą wyglądać pieknie, a one same już nic nie muszą przy nich robić.

Nic bardziej mylnego. Tips rośnie wraz z naszym paznokciem, rysuje się o przedmioty codziennego użytku, poddany jest wpływowi środków chemicznych zawartych w środkach kosmetycznych, detergentach itp. Wiele z tych środków jest wręcz szkodliwa dla tipsa, ale nie tylko dla niego samego, bowiem skóra dłoni także "cierpi" w kontaktach z nimi.
Nosząc tipsy zapominamy o tym, iż nie są one częścią naszego ciała, a więc w roztargnieniu czasem narażamy się same na ich utratę.
By uniknąć tego i sprawić, że nasze tipsy będą nas cieszyć dłużej niż tylko dzień, w którym je założyliśmy, poniżej znajdą Panie kilka rad i wskazówek:

- Z czasem podczas noszenia tipsów zachodzi konieczność ich podpiłowania. Wykonujemy tę czynność używając najlepiej pilników papierowych. Większość kosmetyczek oferuje swoim klientkom w sprzedaży specjalistyczne pilniki firm, których same używają. Warto przemyśleć taki zakup, gdyż pilniki te są sprawdzonymi narzędziami i często wielokrotnie przewyższają swoją jakością te, które można nabyć w sklepach (wizualnie się nieraz od siebie niczym nie różnią ,natomiast jakością znacznie).

- Tipsów NIE OBCINAMY ani cążkami ani nożyczkami. Nie stosowanie się do tego zakazu może spowodować popękanie żelu na całym tipsie jak i samego tipsa. Jeśli tips wymaga skrócenia to tylko go spiłowujemy.

- Jeżeli chcemy przemalować paznokcie, używajmy zmywaczy przeznaczonych do tipsów lub zmywaczy glicerynowych. Wszelkie zmywacze zawierające aceton, mogą spowodować odklejenie się tipsa, czego z pewnością sobie nie życzymy.

- Przy pracach domowych np. mycie okien, mycie podłóg, szczególnie gdy używamy ostrych środków z oznaczeniem "stosować w rękawicach ochronnych" zakładamy rękawiczki. Chroni to nie tylko nasze paznokcie ale i skórę dłoni.
 
- Uważamy przy otwieraniu lodówki, drzwi do samochodu, na wszelkiego rodzaju sytuacje, kiedy nasze dłonie mogą ześliznąć się z chwytanego przedmiotu. Często w takich chwilach, chcąc szybko chwycić drzwiczki lub inny przedmiot, zachaczamy tipsem powodując jego urwanie. Takie spontaniczne odruchy, jak dotąd, są najczęstszą przyczyną oderwań tipsa.
Pamiętajmy o tym, gdyż reklamacje nie uwzględniają tych przypadków, a tak utracony tips pozostawia po sobie charakterystyczny ślad - dobrze znany każdej stylistce.

- Pamiętajmy przy otwieraniu szuflady, że nasze palce teraz są dłuższe, więc możemy uderzyć tipsem o przednią ściankę szuflady, co doprowadzi do pęknięcia żelu lub też do jego wyrwania, nie wspominając już o bólu jaki temu towarzyszy.

- Nie należy wkładać butów pomagając sobie palcami, od tego są łyżki do obuwia.

Dopełnienie - czyli dolanie żelu na odrastające już paznokcie wykonuje się miedzy 3-4 tygodniem noszenia, jest to jednak uzależnione od indywidualnego dla każdej Pani wzrostu paznokci.

Stosując się do powyższych rad będą mogły Panie normalnie funkcjonować wykonując każdą czynność w swoim domu, a radość z posiadania pięknych, zadbanych i ładnie wyglądających dłoni i paznokci towarzyszyć będzie Paniom znacznie dłużej, niż tylko podczas wizyty u stylistki.